دريافت قلم در ایمیل :  

تاريخ بروز رسانی سايت : شنبه 1 فروردین 1394    

 

  جمعه 11 تير 1395

   ::::   سخني با شما بازديد كننده محترم

         در حال حاضر فونت های بسیاری بر روی وب موجود هستند، اما اغلب آن ها تنها داراي الگو هاي حروف عربي بوده و از حروف فارسي  ( حروف گ ، چ ، پ ، ژ ، ي ، ه  ) پشتيباني نمي كنند و در تعدادي از موارد نيز به دليل ويرايش ناصحيح ؛ داراي اشكال در ساختار Codepage هستند. با توجه به گسترش روز افزون نشر اسناد الكترونيك در ساختار هاي اداري - آموزشي و نبود آرشيوي از قلم هاي فارسي رسمي براي ايجاد سند هاي متني بر آن شديم تا وبگاه حاضر را ويژه اين امر پايه گذاري نمائيم تا همواره با استفاده از قلم هاي ارائه شده در اين وبگاه ، سند هايي با شكل و قالب يكسان ايجاد گردد و از گسستگي و تنوع نادرست قلم ها جلوگيري به عمل آيد.

         با توجه به مسائل فنی و امکانات موجود تصمیم گرفته شد تا این فونت با فرمت TrueType ایجاد شود و قطعا برای داشتن فونتی مناسب و استاندارد نیاز به پیروی از یک استاندارد مناسب بود. در حال حاضر یکی از کاملترین و مناسب ترین استانداردها برای ایجاد فونتي كه با زبان فارسي بدون مشكل رفتار كند ، استاندارد جهاني ISO 10464 يا Unicode UCS مي باشد.

         شما عزيزان مي توانيد ، قلم هاي مورد نظر خود را كه در آرشيو اين سايت موجود نمي باشد و يا به هر نحوي داراي مشكل تايپ حروف مي باشد ، براي ما ارسال نموده تا بعد از بررسي و رفع اشكالات احتمالي ، در اين وبگاه قرار گيرد. براي اين امر لطفا قلم هاي مورد نظر را به نشاني الكترونيك Seilsepor@yahoo.com ارسال نمائيد.

         همكاران محترم كه در زمينه طراحي فونت هاي فارسي فعاليت دارند ، مي توانند قلم هاي خود را براي ثبت در سايت به نشاني الكترونيك فوق ارسال نمايند. لازم به ذكر است ، قلم هاي ارسالي مي بايست مطابق با استاندارد جهاني Unicode UCS باشد. در ضمن براي يكسان سازي ليست قلم هاي موجود در اين سايت ، ابتداي نام قلم ها با عبارت Far. شروع شده و بنام شخص طراح قلم در سايت ثبت و در اختيار عموم قرار مي گيرد. قلم هايي كه داراي نماد تبليغاتي در نام خود باشند ، پذيرفته نخواهد شد

تعداد دانلود

10 قلم پر طرفدار

   ::::   بخش اطلاعات ، نرم افزار ها و مقالات مرتبط

  +  عرضه نسخه نرم‌افزار ويراستيار فارسي ( منبع : شوراي عالي اطلاع رساني كشور )

  +  دريافت كتاب خطايابي املايي خودكار در زبان فارسي ( منبع : شوراي عالي اطلاع رساني كشور )

   ::::   ليست قلم هاي فارسي

 ::::   ارسال نظرات شما

با ارسال نظرات و انتقادات خود ، ما را در پيشرفت خدمات اين سايت ياري نمائيد. همچنين براي مشاهده ساير نظرات بازديدكنندگان سايت ، اينجا كليك كنيد.

وب سايت :

نام و نام خانوادگي : *

نظر شما : * پست الكترونيك : *
 

20789932

 
كد امنيتي : *
  عدد را در كادر وارد نمائيد  
   
 

تعداد كل بازديد :

Copyright 2011 - 2015 by Aboulfazl Seilsepour. All rights reserved!